Show Archive

SMil Århus

Sat. 10 Dec.
15:00 - 19:00
Domini Noctis - debat om ritualer og leg

Domini Noctis (Nattens Herrer) er en gruppe af dominerende mænd og deres undergivne kvinder. Læs mere

Arrangement

Sat. 10 Dec.
20:00 - 02:00
Medlemsaften og gæsteaften

Medlemsaftner er for medlemmer af SMil.
Læs mere om medlemsaftner - Læs mere om gæsteaften

Medlemsaften

Tue. 13 Dec.
19:00 - 23:00
Open Lounge

Open Lounges har vist sig at være en bragende succes! Og derfor gentager vi succesen: Læs mere

Arrangement

Fri. 16 Dec.
20:00 - 02:00
Medlemsaften

Medlemsaftner er for medlemmer af SMil.
Læs mere om medlemsaftner

Medlemsaften

Sat. 17 Dec.
13:00 - 19:00
Peer Rope Aarhus

En dag i rebets tegn.
Læs mere

Bondage

Sat. 17 Dec.
20:00 - 02:00
Medlemsaften og gæsteaften

Medlemsaftner er for medlemmer af SMil.
Læs mere om medlemsaftner - Læs mere om gæsteaften

Medlemsaften

Fri. 23 Dec.
20:00 - 02:00
Medlemsaften

Medlemsaftner er for medlemmer af SMil. Denne aften er der ingen bartender
Læs mere om medlemsaftner

Medlemsaften

Fri. 30 Dec.
20:00 - 02:00
Medlemsaften

Årets sidste medlemsaften !! Kom forbi, slut 2016 med et knald, og hjælp bartenderen med at lave en festlig afslutning på året.. og varm ballerne op til et helt nyt 2017.
Læs mere om medlemsaftner

Medlemsaften

Mon. 02 Jan.
19:00 - 22:00
Bestyrelsesmøde

Bestyrelsen holder møde. Alle er velkommen Læs Mere

Intern

Fri. 06 Jan.
18:30 - 19:45
Informationsaften

Vil du være medlem af SMil Århus?
For at blive medlem skal du til en informationsaften.
Læs mere om informationsaften

Info

Fri. 06 Jan.
20:00 - 02:00
Medlemsaften

Medlemsaftner er for medlemmer af SMil.
Læs mere om medlemsaftner

Medlemsaften

Fri. 06 Jan.
20:30 - 23:00
Ny i SMil

Ny i SMil. Læs mere

Arrangement

Sat. 07 Jan.
20:00 - 02:00
KinkYouth

KinkYouth er et event for unge mellem 18 og 35 Læs mere

Arrangement

Tue. 10 Jan.
16:00 - 19:00
PeerWhip

Kom og øv. Ingen særlig instruktion, bare slagredskabernes pendant til rope-jam...
Vel mødt. Læs mere

Arrangement

Fri. 13 Jan.
20:00 - 02:00
Medlemsaften

Medlemsaftner er for medlemmer af SMil.
Læs mere om medlemsaftner

Medlemsaften

Side 1 ud af 13